08 listopada 2019 21:40 | Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Po krótkim historycznym wstępie, dyrektor szkoły pan Mariusz Muszyński zapowiedział włączenie się w ogólnopolską akcję śpiewania hymnu Polski "Mazurka Dąbrowskiego" i o godzinie 11.11 wszyscy w pozycji na baczność odśpiewali cztery zwrotki hymnu. Następnie uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej zaprezentowali program " Polska" upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Usłyszeliśmy patriotyczne wiersze oraz pieśni: "Przybyli ułani" i Płynie Wisła, płynie". Całości dopełniały piękne stroje i rekwizyty. Na koniec uczniowie klasy pierwszej zaśpiewali piosenkę " Jesteśmy Polką i Polakiem". Uroczystość przygotowały p. Renata Lipska, p. Anna Grzyb, p. Anna Guzek, p.Agnieszka Galach i p. Irena Matuszyk.

Zdjęcia: