29 października 2019 20:44 | Aktualności

Ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 28 października odbyło się  pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Boguszycach. Do braci uczniowskiej zostało przyjętych 22 uczniów z klasy I. Uroczystość ślubowania odbyła się w sali lekcyjnej klasy I, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: rodzice, nauczyciele, uczniowie klasy II i III. Na początek Dyrektor Szkoły Pan Mariusz Muszyński skierował do uczniów ciepłe słowa oraz ich rodziców.

Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się po okiem wychowawczyni pani Anny Guzek. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, który sprawdzał ich wiedzę z rożnych dziedzin. W przedstawieniu wzięły również udział uczennice z klasy III, które          w postaci dobrej i złej wróżki oraz prowadzących dokonały podsumowania wiedzy uczniów, zamieniając je po drodze w „żółtodzioby”. Uczniowie wykazywali się znajomością symboli narodowych, barw ojczystych, przepisów ruchu drogowego i właściwego zachowania się        w szkole, umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Następnie złożyli ślubowanie, które potwierdzili składając podpisy w Akcie Ślubowania. Po ślubowaniu Pan Dyrektor dokonał pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej  Boguszycach. Uczniowie otrzymali dyplomy  i symboliczne upominki. Uczniowie klas starszych powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie i zaoferowali swą pomoc w razie trudności.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szklonym świadectwie !

Ślubowanie klasy pierwszej